Daha fazlasını görüntüle

Tamamını görüntüle

Kapat

Ortaköy

Eskiden ufak bir balıkçı köyü olan Ortaköy, şimdilerde Boğaz'ın Avrupa yakasında bulunan İstanbul'un lüks bir bölgesidir.

16. yy'da Sultan Süleyman tarafından iskana teşvik edilen Ortaköy, ufak bir kasabadan zaman içinde kosmopolitan bir bölgeye dönüşmüştür. Bugün Ortaköy bölgesinde ziyaretçiler tarihi hamam, saray, camileri ve hem de görkemli yalılar görebilir ayrıca bölge İstanbul'un gece hayatının kalbidir.

Ortaköy'de ne yapılır

•  Gezi
- Ortaköy 15 yy'dan kalma birçok tarihi esere sahiptir. Ortaköy'deki en önemli eserlerden birisi Boğaz Köprüsü'nün yanındaki Ortaköy Camisi ve Dolmabahçe Sarayı'dır. Ayrıca Ortaköy Ayasofya ve Topkapı Sarayı gibi eserlerin bulunduğu Eski İstanbul’a yürüyerek 25-30 dakika uzaklıktadır.
•  Kulüpler - Boğaz kenarı birçok lüks gece kulübüne sahiptir - Reina, Sortie, Anjelique, Blackk ve Suada İstanbul'daki en iyi gece hayatı duraklarından bazılarıdır.

Ortaköy'deki yerimiz
Otelimiz Ortaköy'ün merkezinde bulunmakta ve Boğaz boyunca uzanan panoramik manzarası tarihi yarımadadaki Sultanahmet Cami'ye kadar uzanmaktadır.

Ortaköy otelimiz hakkında daha fazla bilgi alın.

Radisson Blu Bosphorus Hotel, Istanbul – 
Ciragan Cad. 46,  Ortaköy –  34349 –  İsțanbul –  Türkiye – 
Telefon  +90 212 310 1500
41.047455 29.024527