Daha fazlasını görüntüle

Tamamını görüntüle

Kapat

İstanbul Havacılık Müzesi

İstanbul Havacılık Müzesi Türk Hava Kuvvetleri tarafından yönetilen askeri bir müzedir. İstanbul’un Yeşilköy semtinde bulunan bu müze Türk Hava Kuvvetleri tarafından kullanılan çok çeşitli savaş uçaklarına, silahlara, helikopterlere ve yıllar öncesinden birçok sivil hava taşımacılığı sistemlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Havacılık Müzesi otelden arabayla yalnızca 15 dakika mesafede olup, sergi kısmında Türk Hava Kuvvetleri’nin birçok üniforması, haritalar ve diğer çalışma ekipmanları ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır.
İstanbul Havacılık Müzesi’nde ayrıca konukların ziyaretlerinden sonra dinlenip içeceklerini yudumlayabilecekleri bir kafe ve hediye mağazası da yer almaktadır.

İstanbul Havacılık Müzesi’nin hemen yanındaki otel odasından keşfe çıkın. Radisson Blu Conference and İstanbul Airport Hotel yakın çevre ve müze ile bulunduğu alanın manzarasına kuşbakışı bakmaktadır.

İstanbul Havacılık Müzesi yakınında otel odanızı ayırtın

İstanbul şehir merkezindeki diğer gezilecek yerlerin keyfini çıkartın
İstanbul’da geçirilen süre içerisinde, şehir kapılarından katedral girişine kadar uzanan muazzam kolonlardan örülü ağaçlı yoluyla Aya Sofya’yı mutlaka ziyaret etmek gerekir. Turistler burada Hz. İsa’nın gerildiği çarmıhın parçaları, Meryem Ana’nın baş örtüsü ve İsa’nın yan tarafına saplanan mızrak gibi İncil’e ait birçok değerli hazineyi görebilir. Bina MS 26 Aralık 537 yılında İmparator Jüstinyen tarafından halka vakfedilmiştir ve günümüzde de ikonik bir yapı olarak hala ayaktadır.

Misafirler İstanbul’da kalırken en taze deniz ürünlerinin tadına bakma şansını da yakalayacaktır. Konuklar çeşitli meze tabaklarından kalamar dolmasına, özel soslu levrekten balık kroketlere kadar mükemmel deniz mahsullerini deneyerek, İstanbul’un sunduğu en iyi deniz ürünlerinin tadını çıkartabilir.

Radisson Blu Conference and Airport Hotel, İstanbul yakınındaki İstanbul Havacılık Müzesi’ni ziyaret edin
İstanbul Havacılık Müzesi’nin ziyaretçileri Radisson Blu Conference and Airport Hotel’de konaklayarak bir gün çevre gezisi yaptıktan sonra kısa bir araç yolculuğundan sonra otele ulaşabilir. Konuklar şehir merkezinden de metrobüs yolculuğu ile rahatlıkla otele ulaşabilirler.

Radisson Blu Conference & Airport Hotel, İstanbul’da odanızı ayırtın.

Radisson Blu Conference & Airport Hotel, Istanbul – 
E-5 Karayolu (yanyol) No: 20  Sefakoy Kavsagi  K. Cekmece –  34295 –  İsțanbul –  Türkiye – 
Telefon  +90 (212) 411 38 38
41.0011 28.8033